Jak powinna wyglądać strona?

Strona www - jak powinna być zakodowana

Wiele osób się zastanawia, jak powinna wyglądać dobra strona internetowa. Strony internetowe pomimo różnic są pod kątem layoutu i ułożenia elementów dość podobne do siebie. Wynika to z tego, że elementy nawigacyjne powinny znaleźć się w oczywistym dla użytkowników miejscu zarówno na desktopie, tablecie oraz smartfonie.

Menu więc zazwyczaj jest umieszczone u góry strony, w przypadku wersji mobilnej jest zwinięte i pojawia się pod przyciskiem zwanym popularnie hamburgerem (najczęściej w prawym górnym rogu ekranu).

Dane teleadresowe w zależności od rodzaju strony i potrzeb klienta pojawiają się w różnych miejscach - w kontakcie, stopce każdej strony lub w nagłówku.

Logo będące głównym znakiem graficznym firmy, poprzez który jest ona rozpoznawana, pojawia się najczęściej w lewym górnym rogu i jest elementem, który jest widziany w pierwszej kolejności. Jak można zauważyć, elementy charakterystyczne dla wszystkich stron www są więc dość stałe.

Cała sztuka polega na ubraniu ich w odpowiednią grafikę, tak aby była zarówno spójna, ale i wyróżniająca się i zapadająca w pamięć. Wydaje się to wręcz niemożliwe – ale to jest właśnie zadanie dla dobrych Grafików, a ci są u nas do Państwa usług.

WebDesignGroup ProjektowanieStron.eu
© ProjektowanieStron.eu - All Rights Reserved