Strony internetowe dla restauracji

Strony internetowe dla restauracji to odrębna grupa witryn internetowych, która rządzi się własnymi prawami, ma określone cele, a osoby ją odwiedzające konkretne potrzeby. Od tego jak zostaną te potrzeby spełnione często zależy sukces danej restauracji. Dlatego witrynę www dobrze stworzyć w sposób przemyślany, uwzględniając już istniejącą identyfikację wizualną, kolorystykę wnętrz, serwowaną kuchnię.To wszystko powinno współgrać, być harmonijne i konsekwentne. Dobry wygląd, który przyciąga wzrok i zapada w pamięć to jedno, drugie to przemyślana i intuicyjna nawigacja oraz podstrony użyteczne dla klientów.

Menu restauracji widoczne dla internautów

Co powinno się znaleźć na stronie internetowej restauracji

Na stronie internetowej restauracji na pewno nie może zabraknąć aktualnego menu z oferowanymi daniami. Jeśli jest ono dość rozbudowane to powinno być podzielone na w miarę jednorodne grupy potraw, do których będzie można się dostać bezpośrednio poprzez nawigację. Strona powinna posiadać również podstronę kontakt, gdzie pojawią się dane takie jak adres lokalizacji restauracji, informacje o możliwości zaparkowania samochodem w pobliżu, a najlepiej wizualizacja dojazdu w postaci mapki. Na stronie można też umieścić formularz do wysyłania zapytań. Często formularze mogą posiadać dodatkowe pole, które ułatwiają dokonywanie zamówień na wynos, rezerwacje stolika.

 

Nasze przykładowe strony dla restauracji:

 

Restauracja to miejsce, to lokal, ludzie i atmosfera

Branża gastronomiczna to nie tylko jedzenie ale to również lokale, pracownicy i atmosfera. Większość restauracji w celu lepszego zaprezentowania się przed swoimi potencjalnymi klientami najczęściej wykorzystuje dobrej jakości zdjęcia. Na tych oprócz serwowanych dań mogą znaleźć się wnętrza dla gości, widok kuchni, zdjęcia z organizowanych eventów. Jeśli zdjęć jest wyjątkowo dużo, to w celu łatwiejszej prezentacji i przeglądania można zastosować galerię. Galeria pozwala w łatwy sposób przeglądać serie obrazków, powiększać je. Żeby obrazy nabrały dynamizmu, można na stronie restauracji umieścić film. Ten może znaleźć się bezpośrednio na stronie lub poprzez wstawienie odtwarzacza YouTube z umieszczonym filmem. Strony dla restauracji, które budujemy na Web-CMSie, mają możliwość wstawiania filmów w formacie mp4, filmów z YouTube'a jak i galerii.

Wersja na smartfona to w przypadku restauracji konieczność

Strona internetowa dla restauracji na pewno powinna posiadać dopracowaną wersję mobilną. Dziś wielu użytkowników korzysta z komórek. Jednak w branży gastronomicznej, gdzie odbiorcami są głównie klienci indywidualni, korzystający z restauracji w czasie wolnym to już zdecydowana większość.

WebDesignGroup ProjektowanieStron.eu
© ProjektowanieStron.eu - All Rights Reserved