Strona internetowa dla wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnie samochodowe to coraz bardziej popularna działalność gospodarcza w Polsce. Wielu przedsiębiorców decyduje się na założenie tego rodzaju biznesu. Wynajem samochodów luksusowych, wynajem vanów, busów, czy choćby aut sportowych zyskuje popularność, więc nie dziwi więc fakt, że wraz z popytem podąża podaż. Jednak, żeby zaistnieć w tej branży, nie tylko ważna jest flota samochodów, dostępność i cena, ale i dobra strona internetowa.

Jaka powinna być strona internetowa dla wypożyczalni samochodów

Strona internetowa dla wypożyczalni samochodów powinna mieć przede wszystkim dobrą nawigację. Czyli taką, która pozwoli na poruszanie się po niej w sposób intuicyjny. Tak jak kierowca jadący w nieznane korzysta z nawigacji, tak użytkownik, który przegląda stronę, powinien mieć jednoznaczne przyciski. Wygodny wynajem aut poprzez stronę internetowąPowinny one być także łatwo dostępne. W przypadku wypożyczalni samochodów wiele firm mierzy się z problemem odpowiedniej prezentacji oferty. Samochody najczęściej są przyporządkowane grupom samochodów i klienci najczęściej decydując się na wynajem, płynnie przemieszczają się wokół alternatywnych propozycji samochodów. Kluczem jest jednak odpowiednia prezentacja aut.

Dodatkowym ważnym elementem na stronie www wypożyczalni samochodów są cenniki. Te są często bardzo rozbudowane, bo w większości firmy oferujące wynajem aut uzależniają cenę od wielu czynników. m.in: od długości wynajmu, klasy aut, często także od terminu wynajmu (czy jest to sezon wysoki, czy niski). Pomieszczenie tak dużej ilości informacji jest niewątpliwie wyzwaniem. Dlatego w procesie tworzenia stron internetowych dla wypożyczalni samochodów bierze udział grafik, który odpowiada nie tylko za wygląd strony, ale i sposób prezentacji informacji, UI i UX.

Strona www dla firm wynajmujących auta powinna być wielojęzyczna

Strony internetowe dla wypożyczalni samochodów wyjątkowo często są wielojęzyczne. To od tego w ilu językach pojawiają się informacje na stronie, tym bardziej rosną szanse na sukces. Oczywiście kluczowa jest tu strategia firmy. Jednak jeśli posiada ona oddziały przy lotniskach lub jej główną grupą odbiorców są turyści to warto wyjść temu na przeciw i stworzyć stronę przynajmniej w języku angielskim.

 

Nasze przykładowe strony dla wypożyczalni samochodów:

Formularz rezerwacyjny i kontaktowy - kluczem do sukcesu

Pomimo że w ostatnim czasie wynajem w opcji długoterminowej stał się popularny, to jednak nadal największy ruch na stronach generują osoby zainteresowane wynajmem krótkoterminowym. Główną cechą tego wynajmu jest niewątpliwie zapewnienie samochodu w określonym czasie. Klient wchodząc na stronę, chciałby dowiedzieć się o możliwości wynajmu samochodu w określone dni. Dlatego często na stronach internetowych wypożyczalni pojawiają się formularze z możliwością sprawdzenia dostępności konkretnego samochodu w konkretnym czasie. W przypadku tego typu rozwiązań osoba zarządzająca wynajmem dostaje zapytanie na maila i może wysłać przygotowaną ofertę. Tworząc strony internetowe dla wypożyczalni samochodów, nasi graficy zwracają szczególną uwagę na formularze rezerwacyjne oraz wszelkie przyciski call to action, które zachęcają do pożądanej przez użytkownika akcji (wysłanie zapytania, kontakt telefoniczny). Są one najczęściej umieszczane w widocznych miejscach, ale też uwzględniają charakter danej podstrony, tak aby użytkownik płynnie przeszedł proces od wyszukania auta, zainteresowania ofertą po kontakt z prośbą o rezerwację.

Pozycjonowanie strony wypożyczalni w wyszukiwarce Google

Ważnym elementem, który powinien być brany pod uwagę już na etapie budowy strony, jest promocja i planowany sposób pozyskiwania klientów. Większość firm oferujących wynajem pozyskuje chętnych na swoje samochody przez internet - głównie w Google. Dlatego też strona powinna dobrze się pozycjonować wyszukiwarce i być dobrze indeksowana przez ich roboty. W wielu przypadkach to właśnie sposób budowy strony zadecyduje czy da się ją w ogóle wysoko wypozycjonować czy nie. Warto więc ten aspekt też wziąć na początku - przy rozpoczynaniu tworzenia strony.

 

Jeśli jesteś zainteresowany budową skutecznej strony dla wypożyczalni to zapraszamy do kontaktu.

WebDesignGroup ProjektowanieStron.eu
© ProjektowanieStron.eu - All Rights Reserved