Jak tworzymy strony internetowe

Przypisanie zadań do zespołu programistów

Kodowanie strony www

Strony internetowe tworzymy od A do Z, czyli od projektu do realizacji, składa się z konkretnych etapów:

  • 1. Rozmowy odnośnie koncepcji budowy strony, oferowanych usług.
  • 2. Opracowanie wymagań funkcjonalności zakończone wyceną.
  • 3. Zebranie wymagań dotyczących projektu strony internetowej. Wraz z Grafikiem opracowywana jest koncepcja wizualna oraz konkretne elementy strony. Dzięki zaangażowaniu działu graficznego strona jest „szyta na miarę", dopasowana do wymagań klientów i ich potrzeb.
  • 4. Tworzenie projektu graficznego. Podczas tego etapu nasz dział graficzny i analityczny buduje projekt strony, który jest zgodny z wytycznymi klienta, ustaleniami ale i standardami UX, zaleceniami Google.
  • 5. Kodowanie. Po zaakceptowaniu projektu graficznego projekt zostaje przerobiony na setki, a nawet tysiące linijek kodu. Tu teraz działają nasi programiści, którzy dbają o to, aby strona dobrze wyświetlała się w różnych przeglądarkach, na różnych urządzeniach, szybko się ładowała i była zgodna z ustalonym projektem. Ponadto projekt strony musi zostać wdrożony do systemu Web-CMS tak, aby strona była edytowalna poprzez panel zarządzania.
  • 6. Testy wewnętrzne. Sprawdzenie strony pod kątem działania funkcjonalności, wyglądu, UI. Przetestowanie obsługi strony na urządzeniach mobilnych i różnych przeglądarkach.
  • 7. Szkolenie. Po wykonaniu strony zapraszamy na szkolenie z zakresu obsługi Web-CMS, a konkretnie panelu do zarządzania. Szkolenie jest nagrywane, a po jego zakończeniu udostępniamy film z jego przebiegu. Dzięki temu zawsze można do niego wrócić.
  • 8. Przygotowanie do uruchomienia strony. To jest czas kiedy strona jest udostępniona klientowi, natomiast cały czas znajduje się na serwerze tymczasowym. Klient ma możliwość uzupełnić brakujące treści i przygotować stronę do pokazania jej światu.
  • 9. Uruchomienie strony. Nadchodzi ta chwila, kiedy strona jest już gotowa i można ją publikować. Wtedy też dokonujemy przeniesienia strony na wybrany serwer. Jeśli nie masz odpowiedniego serwera, to wystarczy nas o tym poinformować, a zaproponujemy rozwiązanie najbardziej właściwe do potrzeb.

 

Po uruchomieniu strony internetowej możemy także zająć się jej opieką. Posiadamy pakiety serwisu technicznego, które obejmują wprowadzanie treści na strony klienta, prace na serwerach, prace graficzne.

WebDesignGroup ProjektowanieStron.eu
© ProjektowanieStron.eu - All Rights Reserved